pondělí 11. ledna 2016

Abych nezapomněla...

a nejenom já...Asi si každý z nás potřebuje někam poznamenat důležitá data, časy, informace. Někomu stačí připomínka v telefonu, někdo potřebuje tlustý diář.
Mně většinou postačí měsíční a v práci si dělám poznámky do kalendáře, který mám na stole stále na očích.
Přesto si pořizuji (a ne jeden :-) ) další diáře, kam většinou píšu poznámky, kreslím okamžité nápady, malůvky i inspirace z různých zdrojů.
Jako každý rok jsem začala po prázdninách shánět vhodné měsíční diáře, těm vyrábím nové kabátky. Diáře putují k mým kolegům v práci, posledních pár let i ke kolegům a známým mých kolegů. Počet nově obléklých diářů by mně snad ani nevadil, kdyby u toho zdobení nebylo nepsané pravidlo, že námět titulní strany je z hudebního, tanečního či divadelního prostředí (a vyrobte za ty roky na 200 originálů...).


Letos (vlastně vloni, finišovala jsem v půlce prosince) jsem zvolila spíš jednodušší, pánskou verzi, v omezené barevnosti. A ty pánské vám dnes ukážu.
Základ byl pro změnu čtrnáctidenní, tedy o něco tlustší, nešlo tedy jen obal přehnout, ale musela jsem počítat s půl centimetrem navíc ve hřbetu. Přesah jsem nechala z každé strany asi 2 mm.
Po chvilkách jsem oblepovala oboustrannou páskou a vkládala základ do obalu z craftového nebo černého kartonu.

Vrchní obrázky už byla radostnější práce: zbytky čtvrtek, razítkování, šití, sem tam zatřené gesso přes šablony a oblíbené spreje LSG, ty dodaly další lesk při pohledu z různých úhlů, zdobila jsem totiž i zlatými hřebíčky a některé čtvtky měly již v základu zlatý motivek.

A tady necelá třetina z nové produkce:Stejný diář jsem dělala vždy i sobě, ale často byl netknutý po celý rok.Doma jsem  používala spirálový, týdenní, na dvě strany v rozsahu roku a půl. Končil prosincem a musela jsem se poohlédnout po náhradě.
Ze všech stran na mne křičely krásné designové, ale já šla jinou cestou. Chtěla jsem něco, co si upravím
k obrazu svému. Opatřila jsem si opět stejný formát - plánovací diář, obal z prošívané džínoviny, uvnitř univerzální kalendárium, které jsem nahradila jiným, s konkrétními dny a otočený na ležato... a co je důležité, rozvírací kroužky, abych mohla přeskupovat či přidávat stránky.


Lepítka, plastovou kapsu, propisku i poznámkový bloček jsem si pořídila ve stejném designu, vnitřní oddělovací listy jsem doplnila k obrazu svému. Původně jsem si myslela, že dodržím styl, ale projevil se rebel...trochu jsem to musela narušit. Další barvy, další motivy... Doplnila jsem vkládací kapsou, použité výseky jsou z kolekce KaiserCraft: Betsy's Couture a Antique Bazaar.

Pokud hledáte do svého plánovače nějaké rozdělovače, můžete nahlédnout zde a pokud toužíte po něčem opravdu krásném, nahlédněte tady. Na dozdobení jednotlivých stránek určitě využijete krásné washi pásky či různá lepítka.
Já se těším na další dotváření, poznámková část má další členění na finance, adresář a vlastní poznámky a v průběhu se jistě ukážou další možnosti..
A co vy? Potřebujete ke svému životu diář či plánovač?

Žádné komentáře:

Okomentovat