neděle 2. července 2017

Hurá léto, hurá prázdniny

Nejlepší část roku mně právě začíná. Letos se mi poštěstilo skončit o malinko dříve a tak jsme si poslední červnový víkend užívali na místě, které je na hony vzdáleno civilizaci. Žádná elektřina, žádný signál, voda, kterou jsme si načerpali (a ta pitná jen v kanystru), budka se srdíčkem na břehu, kousek za chatkou. Vlastně to není obyčejná chatka, ale chatka plovoucí na biotopickém plavacím rybníčku. Je nová (i rybník je nový), tak jsme na ni byli zvědavi, jinak na rybníčky jezdíme pravidelně a je to naše srdeční záležitost. A máme teď další lásku...Sofinka nás nadchla  svým klidem a komrním prostředím.
Vždy jsem přivezla spoustu fotek, ale zatím nenastal ten správný čas na jejich archivaci. Konečně bych to měla napravit, připravila jsem si album a také zabalila pár nezbytných pomůcek...tak snad bude čas na záznamy a lepení :-) . Co taky s načatými večery, že? (ehm...text jsem psala v předstihu a připisuji dodatek: na lepení nebyl čas! :-) )Celé album-deník si ráda vytvářím sama, ale zrovna tak ráda využiju vhodný základ. K takovým patří ty od Bo Bunny - Misc Me!, za uplynulé roky jsem si nahamounila pro mne pěkné vzory, jsou k nim průhledné kapsy, rozdělovníky, papíry i čtvrtky s doplňkovými kartičkami...pokud o něčem podobném uvažujete, mrkněte do obchůdku, zrovna je totální výprodej.
Album má mechanismus se třemi kroužky, což je výhoda...stránky můžete přerovnávat, doplňovat dle libosti.

Rozdělovače jsem doplnila ještě papíry ze sady Vintage Note Paper, vybrala jsem jednoduché řádkové s minimálním zdobením. Do kapes jsem si připravila bílé čtvrtky a také fotografie z uplynulých pobytů. 
Hlavním počinem doma bylo ale nazdobení vrchních desek. Nic moc plastického, aby nedošlo k poškození , když bude album zasunuto. 
Protože chatičky na rybníčcích jsou designově čisté, jednoduché (autorem je architekt Jiří Střítecký), nechtěla jsem přeplácané desky. Papír, fotka, text,...nezbytná šňůrka,...
Svůj význam má ptáček, skrz čelní prosklenou stěnu pozorujeme vyskakující ryby i ptáky, kteří posedávají na molu. A kniha? Byla dárkem...dva písaři, kteří odešli na venkov...jako Jiří a Hynek...dělali, co je napadlo...a Jiřího napadly rybníčky...a chatičky...a tak je postavil.

Uvidím, zda prázdninové volno dovolí album dokončit a těším se zase na příští rybníčkový pobyt...

Žádné komentáře:

Okomentovat