pátek 5. února 2016

A šaty měla bílé...

Kdo? Přece nevěsta...
Dnes vám představím novou stránku do art journalu. Klidně jsem mohla vytvořit scrapbookovou třicítkovou stránku, případně moje tvoření mohlo být přípravou na ni, protože dvoulist je jen o něco větší.
 Jenže jednu podobnou svatební jsem kdysi udělala. A možná by vás i zajímalo, jaký byl můj scrapbookový začátek, protože ta svatební stránka manželova prastrýce je někdy z roku  2009.


Z pozůstalosti máme velké množství fotografií a dokumentů, a tak mám stále kam sáhnout, když nutně potřebuji nějaké hodně staré. Případně se jimi probírám a nějaká si sama řekne, že přišel její čas. Tentokrát byla hned na vrchu další ateliérová svatební a hodila se mně na zpracování. Z té doby máme i plno telegramů a tak jsem mohla jeden od neznámého Mirka použít. Nalepila jsem ho přes obě stránky a promyslela si umístění fotografie. Opět mne to táhlo k pudrovým barvám, nejprve jsem sem tam nanesla inkousty a už už jsem chtěla dál zdobit ve stejné barevnosti. V tu chvíli jsem se zarazila a řekla si, že to zkusím barevněji. Přes šablonu jsem nanesla strukturovací pastu a po zaschnutí lehce nanesla zelené a modré tóny gelatos.


Přestříkala jsem vodou ve spreji, aby se barevná hmota rozpustila a stekla po stránce dolů.


Čekala jsem hodně dlouho na zaschnutí, nechtěla jsem nic uspěchat, protože tak se podklad opět krásně vyrovnal. Nakapala jsem barvu LSG, vlepila fotografii a pár dalších ozdob a letité známky, které korespondují barevně se známkou na telegramu. A ještě otisky razítek. Barevně a ideově se mi také hodily vlaječky z washi pásek.Ty staré telegramy mají svůj půvab, po obou stranách bylo plno reklam a upoutávek, takže se ukázalo, že vlastně ani není nutné dál zdobit. Jen levá strana se mi zdála prázdná, přidala jsem tedy kousek hedvábného papíru s malou visačkou.
Když se ohlédnu zpátky, používala jsem tehdy hodně kytičky, v poslední době od nich docela ustupuji, ale přesto se mi tam jedna vloudila :-)
A co vy? Máte nějaké ozdoby, které se z vašich projektů vytrácejí?
A protože jsem si zároveň nachystala fotografii na stránku, kterou jsem se chystala vyzkoušet podle vyhlášené challenge, ukáži vám ji za týden...i pro mne to je výzva.

Žádné komentáře:

Okomentovat