pondělí 7. prosince 2015

Další andělská letka

Vždycky jsem milovala tajemná odkladiště nepotřebných či nevyužívaných věcí. Taková zákoutí měla babička s dědou v dřevěném přístavku, forhausu. Proutěné nůše a koše plné skleniček, zbytků látek, pohlednic, v krabicích staré vánoční ozdoby...Ozdoby celá rodina vyráběla, v kufrech se přinášel materiál a zpět k Hornům putovaly zkompletované hvězdy, sněhuláci, vločky, andílci...stále bylo dost nových kousků.
Mými poklady byly staré barvotiskové obrázky, vystřihované panenky i celé výjevy krajinných i interiérových motivů.
Po mnoha letech oprašuji všechna stará dílka, alespoň nazdobené větvičky ve váze mi připomínají dětství. Ze starých obrázků mi zbyl jen anděl, i ten má už ulomenou ruku v zápěstí. A tak jsem se letos trochu té nostalgie snažila vnést do adventního papírového tvoření.
Nejprve jsem si připravila podkladový papír. Na karton s křídovým povrchem jsem aplikovala alkoholové  inkousty Adirondack, vybírala jsem teplé medové odstíny:


 Na barevný podklad jsem tiskla jednotlivé motivy černým StazOnem, další odstín, Claret, jsem použila na bílý povrch.
Celý den jsem tiskla, stříhala a stříhala...nakonec některé ještě rozstříhala na části, abych opět pospojovala za pomoci hřebíčků.Většina andělů má zjednodušenou verzi s pohyblivými křídly, ale vyzkoušela jsem si rozpohybovat i horní a dolní končetiny, hlavu a trup.
S andělíčky mám další záměr, ale mohli by být zavěšeni na stromku, ve váze na větvičkách, přidáni k balíčku nebo jen tak položeni na stole či v míse...
A určitě by to bylo pěkné téma pro společné tvoření s dětmi. 
Zatím má moje hejno lichý počet, není jich ani málo ani moc (tipnete si kolik?), ale ještě další čekají na kompletaci...
A jak u vás? Máte nějaký oblíbený motiv v letošním předvánočním tvoření?

2 komentáře:

  1. To muselo dát spoustu práce...ale rozhodně to stálo za to! Parádní letka. Líbí se mi, že oprašuješ ,,rodinné stříbro".

    OdpovědětVymazat