pondělí 30. listopadu 2015

Pssst...prosincová, andělská...

Visačka. Malý formát, se kterým se dobře pracuje. Může být jen doplňkem k dárku, ale může posloužit jako netradiční přání či sběratelský kousek. V různých skupinách bývá námětem výměn, s Timem Holtzem tvoří společně každý měsíc velké množství scrapžen z celého světa již několik let. Já jsem letos už nějak neměla motivaci, abych se účastnila posledně jmenované akce. Ale několik visaček jsem letos jen tak pro radost vytvořila. A nemůže chybět visačka na prosinec.

Základem je formát 8 x 16 cm, na další vrstvení jsem použila zbytky scrapbookových papírů a vytvořila koláž. (Mimochodem, hledáte-li nové nůžky, mrkněte na designové...růžové, zlaté,...jsou lehké, ostré jak břitva...)


Na povrch jsem nanesla gesso, jen tak lehounce, aby sem tam prosvítal více či méně podklad.

K prosincové visačce jsem zvolila tradiční motiv anděla, zpracovávám ho v obměnách každým rokem. Letos to je anděl z papíroviny, kterou jsem nalila do formičky na pečení. Byla lehce narezlá a tak se patina přenesla na papírovinu.


Andělíčka jsem oddělila od pozadí rámečkem, papírový výřez jsem přetřela krakelovací pastou a po zaschnutí zatónovala inkousty distress. Okraje základu jsem doplnila snowpastou a přes šablonu jsem nanesla modelovací pastu. Křídla jsem vyřízla z vellumu a opět oinkoustovala po okrajích.

Zbývalo přilepit stříbrné andělské vlasy a celé zkompletovat. Kolem nožiček jsem vlepila korálky a droboučké sněhové třpytky.

Tak...a jsem připravena, až se zítra probudím, je tu prosincové očekávání, radování a rozjímání...


Rozjímejte a radujte se se mnou. A pokud byste si svoji verzi andělské visačky také vytvořili, pochlubte se v naší fb skupině.

2 komentáře: