pondělí 5. prosince 2016

Jen tak pro radost...

Celý týden jsem přemýšlela, jak stihnu všechny naobjednané projekty, protože se mi do nich vůbec nechtělo. V pracovní dny přijíždím domů po sedmé večerní a vůbec nehrozí, že bych byla pracovitá i doma. Moje myšlenky směřují pouze k poloze ležmo :-))) .
Víkend patří projektům pro ScrapArt, chtěla jsem spojit příjemné s užitečným, ale vyhrálo jen to příjemné. Předcházelo tomu moje bloumání a prohrabávání věcí, až to můj muž nevydržel a zeptal se, co prý hledám. Já na to: "Hledám nápad." A ten přišel při pohledu do krabice s použitými (opět) ubrousky. A taky při pohledu z okna...námraza vytvářela krásné krajkoví na stromech, keřích i rostlinách. Bylo jasno, udělám si něco pro radost, mé oblíbené visačky a ATC, projekty, které jsou vlastně jen tak na koukání, na založení, případně na poslání k výměně s někým stejně postiženým.Pokud se tedy chcete inspirovat k prosincovému tvoření z kategorie lapačů prachu, pojďme na ukázky.
Už jsem se zmínila, že nápad přišel s ubrousky. Použitými od barev,... ty já nikdy nevyhazuji, hodí se. Skvrny od akrylových barev a sprejů vytvářejí zajímavé plochy, stejně zajímavá je i struktura.


Ubrousek jsem nalepila na karton a po zaschnutí jsem si nařezala kartičky pro ATC i tag. Okraje jsem chtěla prošít, ale teprve v tomto okamžiku jsem si uvědomila, že jsem měla lepit na čtvrtku. No nic, šití nakreslím.


Skvrny mně připomínaly listy a tak další směřování bylo jasné: prosinec, vánoční téma s cesmínou a doplňky, nejlépe ryze českými...co třeba perníčky?
Přes šablonu od Tima Holtze jsem obkreslila tvary, sem tam hrubou strukturovací pastou jsem nanesla hvězdičky.V čase, co pasta zasychala, připravila jsem si doplňky...výseky, enamelky, kytičky, hřebíčky, provázky,...


Chvilka rovnání a lepení...a hotovo.

Pár nezbytných detailů:
 
Na závěr si neodpustím foto ze zahrady a inspirativní barevnost. 
 
Nechcete si také vytvořit podle paletky barev prosincovou visačku nebo ATC? Pochlubte se nám na facebookovém profilu.
Přeji všem co nejvíce pohody a klidu v předvánočním čase.

4 komentáře:

 1. No to je Olinko zimní nádhera! A díky těm perníčkům i krásné domácí teplo...moc se Ti povedly.

  OdpovědětVymazat
 2. sem přestala dýchat.... nádherné!

  OdpovědětVymazat
 3. Oli, jsou parádní. V souvislosti s ,,perníčky" mě napadlo totéž, co Kamču: domov...

  OdpovědětVymazat
 4. Do you need free YouTube Subscribers?
  Did you know that you can get these AUTOMATICALLY & ABSOLUTELY FREE by registering on Like 4 Like?

  OdpovědětVymazat