pondělí 11. dubna 2016

Jen si tak trochu máznout...

Dovolila jsem si použít parafrázi známého titulku pro název dnešního příspěvku.
A že jsem se tedy zmazala...Jestlipak vás při pohledu na následující detail napadne čím?Správný tip jsou novinkové CRAYONS od Tima Holtze.
Kolikrát si říkám při pohledu na všechny ty nové i staré produkty, že to už tady existuje, jen je nový obal a plno sladké omáčky kolem. Pomalu přestávám sledovat, kde se co šustne. Používám hodně výtvarného klasického materiálu, ale občas se přece jen nechám vést zvědavostí a nějakou tu novinku musím prubnout.

Podle popisu jsou crayons kompaktní pigmentové tyčinky s krémovitě voskovým obsahem :-)...no, jsou...
Ale podobné jsou také gelatos, doma mám i skvělé trojhranné voskovky a minulý týden jsem přinesla další gelové voskovky. Nabízelo se porovnat je.


Začala jsem s nanášením jednotlivých barev na papír. Obyčejný kancelářský i kreslící čtvrtku či akvarelový papír.Čím je papír hladší, tím více hmota přilne k podkladu.


Postupně můžete vidět lehkou čmáranici, rozetření barvy prsty, přestříknutí vodou i promalování štětcem. Neurazí ani nenadchne, barvy skoro jako každé druhé.
Porovnáme-li na dalším obrázku práci s gelatos, vizuálně téměř shodné, hmatatelně na obyčejném papíru se prsty roztírají hůř, ale s vodou reagují lépe.


Trojhranky jsou ideální na frotáže, s vodou téměř nereagují a rozetřít také moc nejdou.


Vrátila jsem se zpět k Timovým tyčinkám. Na zkušební podklad jsem je nanesla i přes šablonu a rozetřela prsty:


V duchu hesla: ani zrno na zmar jsem na podklady natiskla motivy a vyřezala je:

Přidala jsem třetí rozměr...zkusila jsem nanést na embossovaný papír:A konečně nastal čas pro nejzábavnější objevitelskou část, práci s gessem a pastami zatřenými přes šablonu a následné barvení. Tady se ukázalo, že velký Tim je ďábel, přesně si namíchal, co vyhovuje jeho stylu práce.
Žádné zdržování, šup šup pár tahů tyčinkou rozetřít prstem, barva nádherně po povrchu klouže, nepotřebujete vodu ani štětce...Barva lehce prsty vysušuje, určitě si po umytí naneste na kůži nějaký krém.


Kdo se rádi dotýkáte hmoty, máte-li rádi přímý kontakt s barvami, pak vřele doporučuji, crayons jsou to nejlepší a nejefektnější, co jsem vyzkoušela.
Práce je okamžitě suchá, přijímá další vrstvy materiálů. Potiskala jsem StazOnem a protože jsem zvolila na finální výtvor visačky, text se týká produktu samého.
Po sadách se jen zaprášilo, zmizely dříve, než připravený článek vyšel. Snad se brzy objeví znovu a můžete se těšit,  Tim ohlásil, že po čase se objeví i jednotlivé tyčinky. Však víte, oblíbené barvičky jsou hned vypotřebované.

3 komentáře: