sobota 31. října 2015

Zdobení přírodnin

…přes plot pro pírko… jsem skákat nemusela, cestou domů chodím přes park a na cestičce leželo několik pírek, které jsem musela sebrat. Hned jsem věděla, že si je dozdobím. Ne že by nebyla krásná, ale chtěla jsem, aby byla jiná. 
Postup je opravdu jednoduchý a vlastně toho ani moc není třeba. Stačí se porozhlédnout, co nám příroda nabízí: ptačí pírka, zajímavě zbarvené listy, rostliny, které si vylisujeme…

Nejjednodušším zdobením je kresba fixem… metalickým, dokumentačním, gelovým,…stačí vyzkoušet. Tečky, čárky, linie jistě zvládne každý, stačí pár tahů a hned je před námi neobyčejná obyčejnost :). Na kresbu ale můžete použít i štěteček a akrylové barvy.


S listy je to stejné, ty krásně a neobvykle zbarvené jsme sbírali snad všichni. Pokud je uchováváme ve tmě, nádherné vybarvení zůstane na dlouho. A v kombinaci se zlatou barvou nadělají tolik parády…


Ani bílá není k zahození:A kam s těmi poklady? Na kartičky, na visačky, na stránky, jistě vás napadne to nejvhodnější místo.

Pokud si kresebné motivy na přírodninách vyzkoušíte, nezapomeňte se pochlubit v naší pinterestové galerii, budeme se na Papero amo těšit.

1 komentář: