sobota 26. září 2015

Štěstí přeje připraveným

Chtěla jsem začít jinak.  Co mne napadlo, bylo: První vlaštovka, ale nebyla bych nijak originální, tento titulek nedávno použila Kamča.
Se štěstím ale díru do světa také neudělám, nicméně plně vystihuje mé nedávné tvoření.A jsme hned podle prvního náhledu doma: pokud víme, že nás čeká výroba většího počtu vánočních přáníček, je nutné začít včas, abychom nebyli ve stresu a nemuseli později krátit noci. Nevím, proč mne okamžitě při zkoušení barvy měsíce srpna Ground Espresso napadlo, že ji vyzkouším i na pozadí pro sváteční motivy.

Inkoustovým polštářkem jsem natupovala akrylový bloček a přestříkala vodou z minimistru.


Bloček otiskneme na papír, experimentujeme se sejmutím, protože každý tisk je originál, my jen můžeme ovlivnit směr zatečení sytější barvy i texturu otisknutého inkoustu.


Ne všechen inkoust se sejme, přidala jsem tedy další barevný tón.


Po zaschnutí jsem ještě otiskla vhodné razítko.


Na tomto místě jsem chtěla umístit koláže barevných kombinací s tisky, ale program na vytvoření koláží stávkoval a stávkoval, tak se budete muset spokojit s náhledem na detaily jednotlivých přáníček.Vidíte, že jsem tisky podlepila bílou čtvrtkou, doplnila scrapbookovým vzorovaným papírem a třešnička: zvířátkové samolepky.

Ořezané kousky čtvrtek jsem si nechala na další použití, jen tato hromada pásek z oboustranky šla do koše :-)Tak pokud se budete inspirovat, ať vám jde práce pěkně od ruky.

1 komentář: