pondělí 3. srpna 2015

Luční kvítí

Ještě jsem stále naladěná na přírodní vlnu pod dojmem zážitků z kreativního setkání v jihočeské krajině. Na jedné sociální síti mne zaujala výzva ke společnému tvoření, námětem budou visačky se zakomponovanými sušenými  rostlinami. Akce proběhla právě dnes večer, ale já si dovolila předběhnout a inspirovat se. Přenos na videu jsem sledovala v rámci možností, protože se mi často zasekával :-). Video bude ale k dispozici a tak si ho budu moci kdykoli přehrát.
S mojí verzí vás tedy seznámím.Ani jsem nemusela jít na louku, stačilo obejít zasychající zahradu a posbírat větrem ulomené větvičky z borovic, ustřihnout  pár snítek travin a ze svazků vytáhnout levanduli.
Připravila jsem si karton a šepsované plátno. Okrajovou část kartonu jsem přejela špachtlí s gessem, canvas jsem odtrhla do patřičného rozměru a prošila na stroji. Okraje jsem roztřepila a ponechala jsem si vlákna na další zdobení. Přes šablonu jsem nanesla modelovací pastu.


Středovou část jsem si zatónovala akrylovými barvami, lehce jsem je promíchala s gelem, který rozjasňuje barvy a zároveň slouží i jako lepidlo. Vlepila jsem jím i rostliny, prosušila a znovu barvila akrylkami.


Černou tuší jsem místy zvýraznila kontury a stíny, ke slovu přišlo i textové razítko. Naředila jsem gesso a přidala pár cákanců, zdálo se mi to málo, tak ještě kapky tuší.


Kartonový podklad jsem po okrajích také zabarvila a přilepila jsem plátno.


Přidala jsem oranžového motýlka, drobné pestíky, canvasová vlákna a dominantní květ. Nad stužkou jsem váhala, ale nakonec zvítězila varianta s oranžovou.A bylo hotovo.Určitě by taková visačka nalezla své místo na stránkách cestovatelského deníku, ikdyž téměř všechny visačky, které jsem kdy vytvořila, slouží jako sběratelské...mám je ve sbírce, občas se jimi probírám a mám z nich radost. Je to formát, který se ozdobí snadno, není velký, ale přesto pojme i velké téma.
Nechcete si také takovou přírodní visačku vytvořit?

3 komentáře: