pondělí 23. března 2015

Inspirace vysokou krejčovinou

Pokud jste milovníky starých časů a rádi tvoříte ve stylu VINTAGE či SHABBY CHIC, potom vám jistě nejsou neznámé produkty společnosti KAISERCRAFT. Najdete u nich samozřejmě i plno materiálu a pomůcek inspirovaných novými trendy, ale pořád převažuje zašlá barevnost a craft základ.
Na ScrapArt je vždy velký výběr produktů této značky a dnešní příspěvek najdete i na jeho blogu.
      Vyvážená kombinace barev je hlavní předností elegantní sady BETSYS COUTURE , vytvořila jsem z ní dva projekty, které vám dnes představím. Šít dnes nebudeme, ikdyž jsem to původně zvažovala, nakonec vše zvládlo lepidlo :-)

 
Na první projekt z kategorie ALTERED ART jsem použila čtvrtku PEPLUM, vystřihla jsem si jednu z hlaviček a k té ladila zbytek.


Ze čtvrtky BOLERO jsem vystřihla další motiv vlepila ho pod akrylovou čočku. Křídla a ručičky jsou ze samotvrdnoucí hmoty. Na pomyslnou sukénku jsem použila skládanou borduru a přebarvila ji pistáciovým dabberem a sprejem Vintage Lindys.
Ručičky mně přišly moc holé, a tak dostaly rukávky ze staré babiččiny krajky. Na borduru se hodila další, tentokrát samolepící, z kartonové  sady.
Na dokončení už stačilo několik tahů bílou barvou a doplnění bižuterními komponenty, ciferník a korálky:


Myslím, že ještě přimontuji nožičky, ale to bude ještě asi pár dní trvat :-).
Souběžně jsem pracovala i na klasické stránce, přece jen, jednotlivé části musely schnout...a když už jsem ty krásné papíry měla v ruce :-)


Vycházela jsem z faktu, že se prateta vyučila švadlenou, po absolvování se na nábřeží se spolužačkami vyfotily v různých pózách, jeden ze snímků bude tedy v albu. Vybrala jsem si na podklad čtvrtku MARY JANE, nastřihla jsem ji v místě hodinek a květů v dolní části, tam jsem vložila dobové reklamní výstřižky a fotografii.


Další výseky jsou také z produkce Kaisercraftu, stejně tak i razítko Parade. Razítka o velikosti 5 x 13 cm mám moc ráda,  motivů mám plný košík :-), z jejich textur jsem nadšená.
Ale zpět na stránku, hlavní motiv jsem doplnila zatřením strukturovací pasty přes šablonu, výsekem rostlinného motivu, květem, jehož střed tvoří knoflík s tetiným portrétem, dobové knoflíky a háčkvané kraječky z České dívky z roku  1907.


A ještě jednou samolepící kartonová krajka kolem fotografie.Některé scrapbookové papíry jsou krásné samy o sobě a já často nejsem schopná je využít, je mi líto do nich střihnout, ale někdy se to tak naskytne, že okamžitě vím, co s nimi...a tahle "módní krejčovina" se mi náramně hodila. Další fotky švadlenky čekají na svůj čas...

1 komentář: