pátek 14. června 2013

Technika šablonování IIPro šablony mám velkou slabost…nabízejí mnohostranné využití a kreativitu. Výběr vzorů je tak velký, že si jistě každý vybere. Je asi málo scrapbookových značek, které by tento produkt neměly ve své nabídce.
Když se objevily na e-shopu Papero-ama dřevěné šablony Sodalicious, byla jsem na ně moc zvědavá. Vyzkoušela jsem je na projektu z dubnového kitu pro Creative club a musím říct, že mne příjemně překvapily. Dá se velice dobře využít faktu, že dřevo nasákne více barvy a může se tedy použít i pro negativní otisk, a to i vícekrát. 


Posledním přírůstkem do mé sbírky jsou plastové šablony od Studia Calico, šipkové vzory miluju.
Abych se neopakovala…práci se šablonami a maskami jsem popsala na svém blogu  v loňském roce, přidám tedy pár obrázků, které dokumentují další možnosti.
Nebojte se použít jako podklad černý papír: třpytivé a metalické gelovky jsou efektní a můžete je zkombinovat i s pudry Perfekt Pearls. Medium nanesete na plochu přes šablonu a následně štětečkem nanesete pudry. Fixaci provedete přetřením vodou štětcem, ale není to nutné, pudry drží dobře.Zajímavý podklad vytvoří také spojení voskového podkladu na brusném papíru a vrchní vrstva akrylové barvy přes šablonu nanesená tupováním.
Přes šablonu také můžete kreslit obrysy bílou voskovkou nebo parafínem a přetřít akvarelem. Vytvoří se rezerváž na místě pokrytém voskem…další vrstva může být kresba obrysu tuší nebo fixem.Vyhrajete si i se zatíráním strukturovací pastou, reliéfní povrch vynikne např. na  canvasovém podkladu ve spojení s inkousty a barvami ve spreji.
A poslední projekt, kde jsem použila šablony? Jeden soutěžní příspěvek…A co vy? Kamarádíte se šablonami? Které jsou vaše nejoblíbenější?1 komentář:

  1. Šablonu mám zatím pouze jednu, ale "cpu" ji kam se dá. Na ty dřevěné jsem koukala, ale nebyla jsem si jistá, co to udělá.
    Moc se mi líbí tvoje použití šablon. Jak na stránce, tak i na obrazu.

    OdpovědětVymazat