sobota 29. prosince 2012

...jako sněhu vločka

Letí anděl nebem jako bílý sníh
jenom křídla žlutý jako stránky knih
letí anděl nebem jako sněhu vločka
tiše na něj volám-jestli na mě počká
anděli-stůj!Tenhle text písně byl odrazovým můstkem pro vytvoření visaček pro hoplky od Kukače. A můžeme nahlédnout pod andělskou sukýnku:  nařezala jsem si karton o rozměrech 8 x 16 cm, přetřela jsem stříbrnou temperovou barvou, přestříkala modrým distress inkoustem a za pomoci embossovací šablony vytvořila plastický motiv vloček, které jsem ještě přetřela bílým polštářkem. Pro šatičky jsem si vytvořila šablonu a do vzniklého výřezu jsem zatřela gesso. Původně jsem měla v plánu vytvořit ploché figurky s kývajícími se končetinami, ale narazila jsem na reklamní letáky výrobce hodinek, kde se mi líbila podkladová barva i vločkový motiv ( bylo ho ale málo :-( , využila jsem tedy jen na výsek čepečků na hlavu). Z šedého podkladu jsem vyrazila kolečka a dokreslila  obličeje. Límeček tvoří vystřihnutá hvězda z balícího papíru, nezbytné křídlo jsem natiskla a vystřihla.


 Spodní část zdobí vločková bordura, výsek z BS jsem oinkoustovala a naembossovala třpytivým práškem.


 Ručičky jsou tvořené ve formě a aby jim nebyla zima, dostaly krajkový rukávek. Velký vločkový výsek je komponent, malé vločky jsou vytvořené za pomoci raznice a šablony do BS.


Po dokončení mi dcera povídá: " Mami, vidíš to, co já? Že to jsou mouřenínci? Já chci takýýý."...z toho měla radost, protože je skoroegypťanka :-)
Letka mouřenínků je už ve světě a drží nad vámi ochranitelskou ruku. Ať vám vše v novém roce vychází a přeji všem lásku, štěstí a zdraví...


4 komentáře:

 1. Vidíš, mě mouřenínci vůbec nenapadli...tak nějak mi to všechno "večerně" ladilo dohromady :)... Každopádně jsou propracovaní do posledního, typicky Tvého detailu! :) Díky.

  OdpovědětVymazat
 2. Však já mouřenínky nevyráběla...záměr byl večerní ladění :-)...ale každý si v tom najde to svoje :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Jsou nádherné! Pořád si je musím prohlížet.

  OdpovědětVymazat
 4. Andělky jsou překrásné.

  OdpovědětVymazat