pondělí 12. listopadu 2012

Předzvěst...

Nastalo období krátkých šedivých zamlžených dnů, kdy by se mi nejvíce líbilo být doma v teple, poslouchat praskající dřevo, číst si, popíjet dobrý čaj, zdřímnout si i přes den, pouštět si francouzské šansony...místo toho stejné dny v práci, které se snažím přežít, protože mě trápí každoroční půlroční pokašlávání. Hrne se vždy na mne plno úkolů, příprava na školní vánoční koncerty, výstavy a jarmarky a je velmi těžké věnovat se v tomto období ještě volné tvorbě. Tentokrát jsem skloubila příjemné s užitečným : se studenty jsme začali tvořit andělky, musela jsem být o krok dopředu při výrobě základu, mohla jsem si tedy doma dotvořit tu svoji...kašírovaný papír je přetřen gessem, potištěn, domalován, podlepen, ozdoben vyrobenými kytičkami...moc se těším, že stihnu vytvořit pro andělku další kamarádku. Ještě že musím techniku kašírování předvádět :-), ne všichni byli na hodině a budou začínat znovu...Vánoční chystání mám snad raději než samotné svátky a vytváření dekorací je zárověň příjemným relaxem v hektickém čase. A jaké vánoční dekorace si chystáte vy?

5 komentářů:

 1. Oli ta je úžasná! To mi připomíná, že bych měla taky začít ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Dík,...já s vypsaným swapem ještě nezačala, nechávám uležet, nápadů je víc a tak asi podle momentální nálady :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Oli, je nevšední, jemná, ale přece nevypadá, že by si nechala cokoliv líbit, přesto působí křehce a nesměle...paráda! Tolik detailů na jednom místě...
  Taky ještě nemám jasno, kde a jak s anděly začnu - zatím jsem si jistá jen jedinou podmínkou, kterou jsem si stanovila ;) (to je ale zatím tajemství!).
  Díky za popostrčení do sváteční nálady... :)

  OdpovědětVymazat
 4. To je kouzelný! Hned bych přestala vytěsňovat fakt, že se vánoce kvapem blíží :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Je úžasná. Miluju andílky, skřítky, strašidýlka a jiné dobré potvůrky :-). Andělky nejvíc :-). jak napsala Tapeva, má kouzlo, zádumčivost, ale i jistou poťouchlost. Když by otevřela oči, určitě by spiklenecky zamrkala. Chtěla bych jít k tobě na kurz, kašírování znám tak matně, asi bych potřebovala opáčko...Nebude v Liberci? Není to téma?...;-) No, zkusím to , třeba něco spatlám. Sláva nazdar Vánoce, já se těším den ode dne víc a víc.

  OdpovědětVymazat