pondělí 28. května 2012

Dárek do dámského budoáru


V mé krabici na poklady leží delší dobu dva rámečky. Romantické, jeden bílý, druhý smetanový . Základ je potažen jemným plátýnkem a polepen bavlněnou krajkou. Kamarádka řešila novou barevnost své ložnice, zvolila si bílou a k ní jen drobné akcenty růžových tónů. Už dříve si vybrala ode mne nějaké obrázky, které ladily s novým pojetím romantického budoáru. Na návštěvu jsem chtěla přijít s nějakým osobitým dárkem, rukodělným, jiný by ode mne asi ani nečekala.
 Sáhla jsem tedy po rámečku a přemýšlela, co do něj…obrázek by měl evokovat staré časy, měl by dotvářet atmosféru vzpomínek, emocí a citů…něco jednoduchého, protože už samotný rámeček je zdobný dost…probrala jsem razítka a …našla motiv kameje ( Inkadinkado-Inspiration Cameo), to bylo to pravé.
Připravila jsem si pár bílých papírů, na vyzkoušení jsem použila od Tima Holtze, určené na práci s inkousty Adirondack. Proč zrovna tyto? Věděla jsem, že budou nesavé a budu moci ovlivnit výslednou barevnost více, než kdybych použila obyčejnou čtvrtku. Na motiv jsem nanesla Watermark Resist Ink a otiskla. Posypala jsem bílým detailním embossovacím práškem a pistolí zatavila. Že je hotovo se pozná podle změny konzistence prášku…roztaví se a jednotlivé krupičky se spečou v jednolitou vrstvu.
 Houbičkou jsem tónovala pozadí Distress Inkem, odstínem Tattered Rose. Nejbližší okolí hlavy pak odstínem Black Soot. Inkoust jsem postupně stírala vlhkým i suchým ubrouskem a znovu dobarvovala, až jsem byla s barevností spokojená. Na pomoc jsem si nakonec vzala i fixy Letraset Promarker (Dusky Rose) i Flex Marker (Blush).
 Výsledný obrázek by tak mohl zůstat, ale nakonec jsem ještě doplnila samolepícími kamínky od Papermanie (Red Hot). Vsadila do rámečku…ano, byla to správná volba, jednoduchý nosný motiv, bez zdobení…
 Mohu předat, snad udělá radost.


1 komentář:

  1. V tvém podání to vypadá jako jednoduchá záležitost, prostě brnkačka. A naživo to musí být ještě větší nádhera.

    OdpovědětVymazat