čtvrtek 16. března 2017

Snila svůj sen

Snila svůj sen a milovala uniformy. Jednu si vzala a sen se stal skutečností. Nebylo to snové, doba pro ně nebyla pěkná, často se stěhovali a taky přišla válka...Odcházení bylo na denním pořádku, návratů bylo málo. A navždy odešel také on...
Nebyla jsem v dobrém rozpoložení, když jsem vytvářela další vpis do putovního ArtJournalu. Nad námětem jsem moc nepřemýšlela, automaticky jsem si připravila podklad (bílé gesso na stránkách staré knihy). Připravila jsem si modré spreje, ale propašovala jsem tam i zlatavé tóny a optimistické žluté. Následoval celkem tradiční postup: zatřená pasta přes šablonu, krakelovací bílá pasta, razítkování, spreje, gelatos, akvarel, přidala jsem texturu přilepením vyřezaného lapače snů. Mezi každým krokem pozvolné sušení. A na závěr kousky staré krajky, ještě jednou zlatá patina a ústřední dvojice.

 

U následujícího obrázku si můžete všimnout, že se mi odtrhnula část podkladu. Použila jsem ještě netknuté razítko z dílny Tima Holtze, je z transparentního, opravdu pevného materiálu. Tiskla jsem StazOnem a předem jsem neudělala zkušební otisk. Pevně jsem zatlačila na akrylový bloček, chci jej zvednout...a už se papír trhá a ze skupinové fotky dětiček zůstal jeden nedokonalý chlapeček :-). Hodil se tam, projekty si žijí svým životem.

úterý 7. března 2017

ATC Páry

Páry slavné i neslavné, filmové i literární, mýtické či biblické, ...páry byly námětem únorové výzvy na ArtGrupa ATC. Mne hned napadly páry nohou, které mne musí donést z místa A do místa B, taky páry očí, které mne sledují...nebo ty mé, stále nemocné, ...přemýšlela jsem vážně nad něčím spojeným s místem, kde žiji (hned se naskytly jména Laurin a Klement. Nemohla jsem se rozhodnout. Pomohla náhoda. Při vázání časopisů na mne vykoukl Pat a Mat. Jo! To jsme my! Tak hurá na to, nové díly se odehrávají na venkově...tak namalovat rostlinný motiv na podklad...koláž a sem tam něco domalovat a dokreslit.
A JE TO!